Album na zdjęcia czy fotoksiążka?

elegancki album na zdjęcia

Wybierając album na zdjęcia pamiętajmy, by wybrać odpowiedni format - taki, w jakim mamy nasze odbitki. Dostosujmy też pojemność albumu do naszych potrzeb - albumy z pojemnościami rzędu kilkuset zdjęć są najbardziej ekonomiczne, ale za to znacznie trudniej się je przegląda, chociażby ze względu na znaczącą wagę samych zdjęć.

albumy fotograficzne na zdjęcia

Coraz rzadziej w naszych rękach znajdują się klasyczne odbitki fotograficzne. Związane jest to głównie z upowszechnieniem fotografii cyfrowej, gdzie zdjęcia zapisywane są w formie plików które możemy oglądać na komputerze, jednak rzadko są one przenoszone do tradycyjnej, papierowej postaci. Jest to błąd, gdyż tak naprawdę nigdy nie wracamy do przeglądania takich zdjęć, zalegają one gdzieś na dysku, czasem nawet się gubią.

Co jednak zrobić aby było inaczej?

albumy fotograficzne na zdjęcia

Spróbujmy przejrzeć zdjęcia do których mamy dostęp jedynie w formie cyfrowej, wybrać te najlepsze i zamówić wykonanie ich odbitek na papierze fotograficznym. Zyskamy dzięki temu znacznie większą szansę, że ktokolwiek, kiedykolwiek jeszcze do nich zajrzy. Bowiem dużo łatwiej jest przeciętnej osobie (szczególnie jeśli ta osoba jest dość zaawansowana wiekiem) sięgnąć po album z wklejanymi zdjęciami czyli najciekawszymi zdjęciami z naszej kolekcji.  Takie albumy można zamówić na stronie www.foto-projekt.com.pl . Wybierając album na zdjęcia pamiętajmy, by wybrać odpowiedni format - taki, w jakim mamy nasze odbitki. Dostosujmy też pojemność albumu do naszych potrzeb - albumy z pojemnościami rzędu kilkuset zdjęć są najbardziej ekonomiczne, ale za to znacznie trudniej się je przegląda, chociażby ze względu na znaczącą wagę samych zdjęć.

Jeśli natomiast forma tradycyjnego albumu nam nie odpowiada, to być może fotoksiążka jest czymś, co zyska naszą akceptację?

Zmieści się tam co prawda mniej zdjęć niż w albumie, ale za to mogą być znacznie ciekawiej wyeksponowane. Wykorzystując właściwy program do zaprojektowania fotoksiążki możemy łatwo stworzyć bardzo ciekawe dzieło, pełne zdjęć, ale też uzupełnione naszymi ulubionymi tekstami, podpisami etc.

Taka książka będzie atrakcyjnym, ale też bardzo praktycznym prezentem, nie tylko dla bliskich, ale też dla nas samych, przypominając ważne dla nas chwile z przeszłości.

spoko poniedziałek, 09 październik 2017 - 2:47 pm | | Fotoksiążki
Użyte znaczniki: , , , ,