Przewodnik po Salzburgu

Salzburg jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Słynie zarówno ze swej niezwykłej architektury, jak i wspaniałej scenerii. Zyskał szczególny rozgłos w świecie muzycznym jako miejsce narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta.


Melomani powinni zobaczyć  dom narodzin Mozarta, który obecnie przekształcono na muzeum. Mogą również wziąć udział w   różnych festiwalach prezentujących jego muzykę. To malownicze miasto leży po obu stronach rzeki Salzach. Turyści mogą wspiąć się na szczyt  Untersberg, który ma wysokość 1853 metrów. Z tego miejsca roztacza się wspaniały widok na miasto. W  romantycznym Starym Mieście można przespacerować się po średniowiecznych uliczkach i podwórkach.  Nie daleko od Salzburga ( http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/salzburg-austria-zabytki-zwiedzanie,176.html ) , leży największy na świecie system jaskiń lodowych (Eisriesenwelt),który jest główną atrakcją turystyczną dla poszukiwaczy przygód. W domu narodzin Mozarta  (Mozart Geburtshaus) można zobaczyć ciekawe eksponaty, np. skrzypce młodego Mozarta, portrety i oryginalne zapisy nutowe. Na drugim piętrze znajduje się wystawa pt Mozart w Teatrze. Można tutaj zobaczyć podświetlane miniaturki, które przedstawiają osiągnięcia Mozarta na poszczególnych etapach. W samym sercu Starego Miasta w Salzburgu (Altstadt) na lewym brzegu Salzy znajduje się Residenzplatz, jeden z największych placów w mieście i najlepsze miejsce, od którego można  rozpocząć zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych Salzburga.

Centralnym punktem Residenzplatz jest oszałamiający Residenzbrunnen, arcydzieło marmuru wykonane przez włoskiego rzeźbiarza w 1661 i największa i najlepsza barokowa fontanna po tej stronie Alp. Można również mile spędzić czas w kawiarni z tarasem. Na Placu odbywają się również różne koncerty i uroczystości.

spoko czwartek, 09 lipiec 2015 - 9:06 pm | | Turystyka
Użyte znaczniki: , , ,